חיפוש דירה - חיבוק מאלוהים


חיבוק מאלוהים, חיזוק ותמיכה

כשחיפשתי דירה ליפני כמה שנים לאחר חיפושים מרובים מצאתי לבסוף דירת חדר נחמדה.   

עד אז  מעולם לא השכרתי דירה בכוחות עצמי, נכון  גרתי בדירות שכורות עם אחותי, עם בן זוג אבל מעולם לא השכרתי דירה לבד, מעולם לא הלכתי לבד לחפש את הדירה המתאימה , לדבר עם בעל הדירה ולסגור חוזה, לקחת את כל האחריות על זה לבד. לא ידעתי איך עושים את כל וזה הלחיץ אותי.

לא ידעתי איך לסגור את  עניין החוזה, ומה בקשר לעירבון האם מה שבעל הדירה דורש זה סביר,  ואיך רושמים את השק כדי שהוא לא ישתמש בזה למטרות אחרות, ובכלל פחדתי שלבד אולי לא אצליח לשלם את דמי השכירות. היו לי המון חששות, לבטים  ופחדים. ולא ידעתי להחליט האם זה מתאים לי להשכיר את הדירה או לא.

בבוקר שלמחרת כשהייתי בדרכי לסידורים אחרים בעודי מתלבטת האם לקחת סיכון ולהשכיר את הדירה או שבכל זאת לא אצליח לשלם שכירות וממילא הכול מיותר בסופו של דבר, (היום במבט לאחור הרעיון של להשכיר דירה לבד עם עצמי ריגש אותי מאד והעצים אותי אבל אז מרוב פחדים לא ידעתי להבדיל אם הרגשות האלה הם לחץ ופחד או ריגוש).

בעודי מתלבטת כן או לא ושוב כן ואולי לא נתקלתי באדם שבדיוק עבד באותו הזמן בשיפוץ של בניין,  משום מה הוא עצר אותי והתחיל לדבר איתי. ופתאום כך סתם בלי קשר לשום דבר  הוא התחיל לדבר איתי על לקיחת יוזמה, ולקיחת אחריות ושירטט על דף כל מיני שרטוטים כהסבר למה זה לקיחת יוזמה. בהמשך הוא סיפר לי סיפור שקרה לו שקשור ליוזמה אבל כל המצב הזה הדהים אותי ונראה לי קצת הזוי שלכל ההסברים שלו ולסיפור לא ממש הקשבתי וגם לא זכרתי הרבה ממה שאמר  כשנפרדנו.

כשעברתי שם שוב יום למחרת ראיתי אותו וחייכתי אליו הוא לא אמר לי שלום ונראה היה שהוא כלל לא זיהה אותי וגם לא זכר אותי.

למרות שלקח לי כמה ימים אבל בסופו של דבר  היה לי ברור שכל זה לא קרה ככה סתם, היה ברור לי שזהו מסר אוהב מאלוהים על יוזמה ושזה בידיים שלי אם לקחת את היוזמה או להמשיך ולהמתין שאולי משהוא יקרה. ואולי זה היה מלאך בדמותו של מנהל עבודה רגיל בבניין שגרם לי לעצור לרגע את כל המחשבות והלבטים לקחת אוויר ולדעת שבסופו של דבר הכול בסדר וההחלטה לעשות את הצעד היא שלי, אבל תמיד יש משהו שם למעלה שמוכן לעזור לי לעשות את הצעד הראשון.

בסופו של דבר החלטתי להשכיר את הדירה גרתי שם שלוש שנים אהבתי לגור שם והיה לי בעל דירה מקסים. ובכל פעם כשהגעתי לדלת הכניסה והכנסתי את המפתח כדי להיכנס לדירה חייכתי לעצמי והייתי גאה בעצמי שעשיתי צעד ושאני שכרתי את הדירה בכוחות עצמי.

Comments